همه چیز درباره الزامات سئو سایت

خلاصه مقاله:هر فرایندی که در نهایت به افزایش رتبه ی سایت شما در فضای مجازی (از جمله گوگل) منجر گردد جزو الزامات سئو سایت می باشد.

مقدمه: اگر با مفهوم سئو آشنایی ندارید باید به شما بگوییم که سئو یعنی بهینه کردن یک سایت برای فعالیت در موتور های جستجو. البته کار کردن بر اساس قوانین سئو نیازمند الزاماتی است. از اینرو لازم است تا با این الزامات آشنایی داشته باشیم.

به منظور آشنایی بیشتر با این مهم در این مقاله از الزامات سئو سایت بیشتر خواهیم گفت. همراه ما بمانید.

معرفی الزامات سئو

معرفی الزامات سئو

همه چیز درباره الزامات سئو سایت

در کشور ما ایران بیش از 90 درصد افراد با استفاده از موتور جستجوگر گوگل وارد فضای اینترنت می شوند.

با این تفسیر زمانی که از سئو صحبت می کنیم منظور بهینه سازی یک سایت برای فعالیت در فضای گوگل می باشد. البته باید گفت که علاوه بر گوگل، موتور جستجوگر مایکروسافت و موتور جستجوگر یاهو نیز برای کاربران مهم هستند. و آنها برای رسیدن به آیتم مود نظرشان از این ابزار نیز استفاده می کنند. اما در بیشتر مواقع این فضای گوگل است که به سئو اعتبار می بخشد. و همه ی ما همواره در تلاش هستیم تا به واسطه ی بولد کردن کلماتی که کاربران در فضای مجازی سرچ می کنند سایتمان را ارتقا دهیم. یا به بیان بهتر آن را به رده های بالاتر موتورهای جستجوگر برسانیم.

و این ساده ترین مفهومی است که می توان از سئو ارائه کرد.

مهمترین فرایندها در رابطه با رعایت الزامات سئو سایت

بطور کلی هر فرایندی که در نهایت به افزایش رتبه ی سایت شما در فضای مجازی (از جمله گوگل) منجر گردد جزو الزامات سئو سایت می باشد. در ادامه بعضی از مهمترین آنها را شرح می دهیم:

آنالیز کردن سایت رقبا: آنالیز کردن یا تحلیل سایت رقیبان، از مهمترین فعالیت هایی است که نقش بسیار مهمی در پیشبرد اصولی سئو یک سایت دارد. در حقیقت شما باید بدانید که رقبای شما چه کسانی هستند؟ در چه جایگاهی  قرار دارند؟ اگر جایگاه آنها بالا است چگونه توانسته اند به آن جایگاه برسند. و اگر جایگاه پایینی دارند اشتباهاتشان چه هستند؟ با این تفاسیر بدیهی است که آنالیز سایت رقبا از اصلی ترین الزامات سئو سایت در تهران می باشد.

تحلیل کلمات کلیدی: استفاده درست و بهینه یا به بیانی تحلیل کلمات کلیدی از اصلی ترین پایه های سئو است. و حساسیت در رابطه با این مهم از اهمیت برخوردار می باشد. لذا شما باید در انتخاب کلمات کلیدی و همچنین در رابطه با به کار بردن آنها حساس باشید. شما باید بدانید که کدام کلمات کلیدی در موتور های جستجو برای شما بهتر کار می کنند. و چگونه می توانید با این کلمات مخاطب را جذب نمایید. گفتنی است که شاید رعایت این نکته در نگاه اول آسان به نظر بیاید. اما باید بدانید که به درستی انجام دادنِ آن چالش بزرگی است. ناگفته نماند که برای رعایت الزامات سئو سایت می توانید به اشخاص یا شرکت های حرفه ای مراجعه کنید.

رعایت الزامات سئو سایت

رعایت الزامات سئو سایت

اصول مهم درباره رعایت الزامات سئو سایت

سئو تکنیکال: همانطور که از نامش پیدا است. سئو تکنیکال به اصول تکنیکال سایت مرتبط می باشد. و جزو مواردی است که قابل مشاهده نیست. اما در بهینه سازی سایت نقش بسیار پر رنگی را ایفا می کند. لذا می توان آن را جزو ملزوماتی دانست که باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. ناگفته نماند که کد نویسی استاندارد، بهبود سرعت وب سایت، مناسب سازی برای استفاده با دیوایس موبایل و… از جمله مهمترین موارد سئو تکنیکال هستند. گفتنی است که برای رعایت الزامات سئو سایت شما می توانید از اشخاص یا شرکت های حرفه ای کمک بگیرید.

بهینه سازی داخلی سایت: به منظور رعایت الزامات سئو سایت باید ساختار داخلی را نیز بهبود بخشید. به این فرایند on site seo گفته می شود. بدست آوردن امتیاز بالاتر در موتورهای جستجوگر و همچنین بدست آوردن ترافیک بیشتر از جمله مزایای بهینه سازی داخلی وب سایت می باشند. گفتنی است که ایجاد محتوای خوب برای صفحات و همچنین بهبود سورس کد از جمله فعالیت هایی هستند که به منظور بهینه سازی داخلی وبسایت به انجام می رسند.

موارد با اهمیت درباره ارتقا سایت

تولید محتوا: تولید محتوا و همچنین بازاریابی محتوا از جمله مهمترین فعالیت ها هستند. این مهم در بدست آوردن امتیاز بالاتر در موتورهای جستجوگر و همچنین کسب ترافیک بیشتر نقش بسیار پر رنگی را ایفا می نمایند. همواره باید به یاد داشته باشیم که جذب مخاطب، اصلی ترین هدف ما از ایجاد یک سایت است. همچنین باید بدانیم که هر محتوایی نمی تواند مخاطب را جذب نماید. بلکه تنها محتوایی تاثیرگذار است که مفید، جذاب و یونیک باشد. ناگفته نماند که برای تولید محتوا شما می توانید خودتان شخصا انجام این کار را به عهده بگیرید. همچنین می توانید از افراد و شرکت های حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید.

 لینک بیلدینگ: در رابطه با اهمیت link building همین کافی است بدانیم که در روزگار حاضر ساخت یک لینک استاندارد و با کیفیت اهمیت و ارزش فراوانی دارد. از اینرو اگر کسب و کار و تجارت شما به اینترنت گره خورده حتما لازم است تا با این مهم آشنا شوید. و به بهترین نحو آن را اجرا نمایید.

همچنین گفتنی است که به پروسه ساخت هایپرلینک و یا دریافت آن از وبسایت های دیگر link building   گفته می شود. پیدا کردن راحت تر صفحات و در نتیجه جذب مخاطبان بیشتر از مهمترین مزایای لینک بیلدینگ می باشند.

ارتقا سایت

ارتقا سایت

 

چرا باید در فضای مجازی سایتمان را ارتقا دهیم؟

سئو کردن سایت مزایای فراوانی دارد. در واقع به دلیل همین مزایا است که این روزها افراد زیادی به فکر سئو نمودن سایت هستند. در ادامه بعضی از مهمترین این مزایا را شرح می دهیم:

 • با سئو کردن سایت می توانیم ترافیک بیشتری را دریافت کنیم.
 • اگر سایت ما سئو باشد کاربران بیشتری آن را خواهند دید و اینگونه کاربران سایت ما بیشتر خواهند شد.
 • با سئو کردن، مطالب موجود در سایت اعتبار بیشتری خواهند گرفت و اینگونه ما می توانیم اعتماد افراد بیشتری را جلب نماییم.
 • معمولا افراد هدفمند به هر سایتی اعتماد نمی کنند. لذا با سئو کردن و ارتقا دادن سایت می توانیم افراد هدفمند بیشتری را جذب کنیم.
 • بدیهی است که تبلیغات هزینه ی زیادی دارد. با سئو کردن سایت دیگر لازم نیست تا برای تبلیغات هزینه زیادی بپردازیم.
 • فضای مجازی فضای رقابتی است و کسب کار در این فضا آسان نیست. اما با سئو کردن سایت می توان این چالش را پشت سر گذاشت و از رقبا پیشی گرفت.
 • با سئو کردن سایت می توانیم برند یا نام کالای خودمان را پر رنگ نماییم.

 

ترفند هایی برای کسب بهترین رتبه ها در موتورهای جستجو:

 1. کلمات کلیدی را با دقت انتخاب کنید.
 2. درباره الزامات کاری خودتان خوب تحقیق کنید و نیاز مخاطب را بشناسید.
 3. سعی کنید از رقبا بیاموزید و اشتباهاتشان را تکرار نکنید.
 4. بهترین محتوایی که ممکن است را تولید و در سایت بارگذاری کنید.
 5. عجول نباشید. کسب رتبه ی خوب در موتورهای جستجو زمانبر است.
 6. برای رعایت سئو در عنوان محتوا حتما از کلمه کلیدی استفاده نمایید.
 7. استفاده کردن از لینک های داخلی را فراموش نکنید.
 8. حتما به سایت های خوب و معتبر لینک بدهید.

جمع بندی و نتیجه گیری:

 • این روزها فضای مجازی علاوه بر سرگرمی سازی کاربردهای دیگری نیز دارد که بازاریابی و تجارت یکی از آنها است.
 • باید گفت که بازاریابی در فضای مجازی اصلا ساده نیست. و نیازمند رعایت و اجرای درست اصول است.
 • ایجاد سایت و رعایت الزامات سئو سایت از جمله این اصول می باشد.
 • سئو به سایت اعتبار می بخشد. و افراد با بولد کردن کلماتی که کاربران در فضای مجازی سرچ می کنند سایت شان را ارتقا می دهند. یا به بیان بهتر آن را به رده های بالاتر موتورهای جستجوگر می رسانند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *