مراحل استفاده از ابزار disavow

ابزار disavow چطور به سئو کمک می کند؟

سایت‌ ها در فضای مجازی به‌ عنوان یک بستر بسیار مهم شناخته می‌شوند که می‌توانند به نفع کسب ‌و کار ها کار کنند. اما همان ‌طور که همه شما می‌دانید، بستر گوگل بستر قانون‌مندی است که روی قاعده و اصول به سایت ‌ها اعتبار می‌بخشد و آن‌ها را به مشتریان معرفی می‌کند. برای داشتن سئوی قدرتمند، شما به ابزار های گوناگونی نیاز دارید. یکی از این ابزار ها، ابزار disavow می‌باشد که می‌تواند به شما کمک کند تا از جریمه شدن سایت خود جلوگیری کنید و به ‌صورت کاملاً قانونی سایت خودتان را بهینه ‌سازی کنید.

اگر قصد دارید که از خدمات بهینه سازی سایت در اصفهان یا هر شهر دیگری بهره ببرید و میخواهید که بیشتر در رابطه با ابزار disavow، بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید. ما برای شما در ادامه خواهیم گفت که چگونه می‌توانید با استفاده از این ابزار، از خدمات سئو سایت در اصفهان یا هر شهر دیگری بهره ببرید و نیاز خودتان را به این خدمات به ‌طور کامل برطرف سازید.

ابزار disavow

ابزار disavow

ضرورت استفاده از ابزار های گوناگون برای بهبود سئو سایت چیست؟

ابزار هایی مانند ابزار disavow می‌توانند به شما کمک کنند تا علاوه ‌بر قانونی کردن روند بهبود سئو، سریع‌تر به هدف خود دست پیدا کنید. در واقع بدون ابزار های این‌ چنینی، شما باید زمان زیادی را صرف کنید تا به اطلاعات مورد نظرتان دست پیدا کنید. اما ابزارهایی مانند disavow می‌توانند به شما کمک کنند که در مدت زمان کوتاه‌تری به هدفتان برسید. برای شناخت نحوه کار این ابزار، با ما همراه بمانید.

ابزار disavow چیست؟

به ‌طور کلی ابزار disavow می‌تواند به شما کمک کند تا لینک‌ های مخرب را شناسایی و آن‌ ها را حذف کنید. همواره بک لینک گرفتن از سایت ‌های گوناگون به‌ عنوان یکی از روش‌ های تاثیرگذار در بهبود سئو شناخته می‌شود. شما با بک لینک گرفتن می‌توانید سایت خودتان را به سمع و نظر مخاطبین بیشتری برسانید و به اهدافتان دست پیدا کنید. اما در برخی موارد، بک لینک گرفتن از سایت‌ های اسپم و سایت ‌هایی که قانونی نیستند، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. قاعدتاً در این شرایط، گوگل باید بدون توجه به علم داشتن یا نداشتن شما، سایت را جریمه کند و کسب ‌و کار شما را به بن‌بست بکشاند. اما مدیران گوگل تصمیم گرفتند که در این زمینه یک راه بازگشت برای شما بگذارند. گوگل با طراحی ابزار disavow به شما کمک می‌کند تا یک فرصت دوباره برای بازگشت کسب ‌و کار خود در میان رقبا داشته باشید.

ابزار disavow چیست؟

ابزار disavow چیست؟

ابزار disavow چگونه برای بهبود سئو سایت به ما کمک میکند؟

اگر حس می‌کنید لینکی که از یک سایت گرفته‌اید مخرب می‌باشد یا لینک سایت شما در یک سایت غیرقانونی آورده شده، شما باید خودتان این موضوع را به گوگل اطلاع دهید. با ابزار disavow شما تنها نیاز دارید که به گوگل سرچ کنسول خود وارد شوید و بعد در بخش disavow لینک ‌های مخرب را وارد کنید تا گوگل روند حذف این‌ گونه لینک ها را پیش ببرد. در این شرایط هیچ‌ گونه امتیاز منفی شامل حال سایت شما نخواهد شد و شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه مشکلی به کار کردن ادامه دهید. به‌ طور کلی لینک‌ هایی که روی سایت وجود دارند، تعیین ‌کننده میزان اعتبار آن سایت هستند. هر چه این لینک ‌ها باکیفیت‌تر باشند، اعتبار سایت بیشتر است‌. از طرف دیگر هر چه این لینک‌ها بی‌کیفیت‌تر باشند، قاعدتاً مشکلات زیادی در ادامه برای شما به وجود خواهد آمد.

مراحل استفاده از ابزار disavow

شما برای استفاده درست و اصولی از ابزار disavow باید دو مرحله کلی را پیش ببرید. اجازه دهید در ادامه بیشتر این مراحل را بررسی کنیم.

مرحله اول، پیدا کردن لینک‌ های مخرب 

در قدم اول برای استفاده از ابزار disavow، شما باید لینک ‌های مخرب را پیدا کنید. روش ‌های گوناگون و متفاوتی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند در تشخیص لینک‌ های مخرب موفق‌تر عمل کنید. اگر شما پنالتی شده‌اید و اخطاری را در سرچ کنسول خود مشاهده می‌کنید یا اگر حس می‌کنید که اخیراً لینک‌ هایی را به سایت خود اضافه کرده‌اید قانونی نیستند، شک اولیه شما برای دریافت اخطار باید روی لینک ‌هایی باشد که به‌ صورت غیرقانونی روی سایت شما هستند یا آدرس سایت شما را در خودشان دارند. شما باید سعی کنید که با جستجو و تحقیق به‌ دنبال صفحات و لینک ‌های مخربی بگردید که به سایت شما آسیب وارد کرده‌اند. بعد از جستجو، باید این لینک ها را به‌ طور کامل یادداشت کنید تا آن‌ ها را برای مرحله بعد آماده نمایید.

مرحله دوم، حذف لینک‌ ها با استفاده از ابزار disavow 

در مرحله بعد هنگامی ‌که شما تمامی لینک‌ هایی که به نظرتان مخرب هستند را پیدا کردید، باید در گوگل سرچ کنسول وارد بخش ابزار disavow شوید. در ادامه باید با توجه به فرمت ‌های قانونی، لینک های مورد نظرتان را در کادر موجود قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که شما باید در هر خط تنها یک لینک قرار دهید. اگر می‌خواهید اطلاعاتی بجز لینک اضافه کنید، حتماً قبل ‌از اطلاعات خود از هشتگ استفاده کنید.

خطوطی که با هشتگ شروع شده باشند توسط سیستم حذف لینک‌ ها نادیده گرفته می‌شوند. در ادامه نیز می‌توانید با آپلود  فهرستی از لینک‌ هایی که تهیه کرده‌اید، به هدفتان برسید. در ادامه گوگل تمامی اقدامات لازم را انجام خواهد داد و در صورتی ‌که تشخیص داده شود سایت شما مشکلی ندارد، شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه دغدغه ای به فعالیت سایت خود ادامه دهید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر قبلاً یک یا چند بار توسط گوگل جریمه شده‌اید، حتماً روند استفاده از این ابزار را جدی بگیرید تا از بروز مشکلات شدیدتر تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید.

لینک‌ های مخرب چگونه به سایت ما آسیب وارد می‌کنند؟

 

روش‌ های گوناگون و متفاوتی وجود دارند که ممکن است باعث شوند تا از طریق لینک مخرب، سایت شما جریمه شود. اما همان ‌طور که پیش‌تر نیز برای شما گفتیم، با استفاده از ابزار disavow شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن این لینک ها را از بین ببرید و از جریمه شدن خود جلوگیری کنید. عوامل گوناگون و متنوعی وجود دارند که ممکن است باعث شوند تا سایت شما از طریق لینک‌ های مخرب دچار جریمه شود.

برای مثال بی‌دقتی هنگام انتخاب بک لینک از سایت ‌های گوناگون یا توطئه رقبا و آوردن آدرس سایت شما در لینک ‌های غیرقانونی، می‌توانند باعث جریمه شدن شما شوند. این شما هستید که باید سعی کنید با هوشمندی و دقت به روند کار سایت خودتان و داشتن تقویم برنامه‌ریزی ‌شده، جلوی بروز مشکلات شدید را تا حد بسیار زیادی بگیرید. بهینه‌ سازی سایت شاید روندی زمان‌ بر باشد، اما تا زمانی ‌که شما به قوانین گوگل تکیه داشته باشید و به آن‌ ها توجه کنید، مطمئن باشید که گوگل نیز در مسیر بهبود سئوی سایت شما همراه خواهد بود و به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به هدفتان برسید.

جمع‌بندی 

قوانین گوگل برای بهبود رتبه سایت قوانین سفت ‌و سخت و پیچیده‌ای نیستند. علاوه ‌بر این موضوع، خود گوگل نیز ابزار هایی را در اختیار دارندگان سایت قرار می‌دهد تا بتوانند با استفاده از آن، مشکلاتی که برای سایت ها به ‌وجود آمده را برطرف سازند. سعی کنید به هنگام بک لینک گرفتن، مراقب باشید و حتماً از خدمات سئو کار هایی بهره ببرید که در این زمینه از تخصص کافی برخوردار هستند. در این شرایط خیال شما از بابت سئو سایت در اصفهان یا شهرهای دیگر راحت خواهد بود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *