شناخت عکاسی صنعتی و قیمت آن

امروزه با وجود کسب و کار های بسیار زیاد و روش های فروش مختلف قطعا عامل های زیادی وجود دارند که سبب فروش بهتر می شوند. از این رو شما باید حتما با نگاه مشتری خود و مسائلی که می تواند یک فرد را به خوبی جذب کند آشنا شوید.

از گذشته تا کنون عکس ها به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در فروش شناخته می شدند البته این بخش از عکاسی، عکاسی صنعتی نام دارد. در عکاسی صنعتی فاکتور های زیادی وجود دارد که می تواند سبب فروش بهتر محصولات شما شود. برای مثال یکی از این فاکتور ها شامل اعتماد مردم به برند مدنظر می باشد. چرا که هیچ گاه هیچ فرد کلاهبرداری از تصاویر عکاسی شده برای کلاهبرداری یک محصول استفاده نمی کند.

اما نیاز است که بدانید عکاسی صنعتی تنها بخشی از دنیای وسیع عکاسی می باشد و این سبک به دسته های متنوعی تقسیم می شود. از این رو اگر دارای شغلی هستید که با مردم ارتباط دارد حتما باید از این ویژگی فروش استفاده نمایید.

انواع عکاسی صنعتی

شاید برای شما جالب باشد که در عکاسی صنعتی نیز دسته های متنوعی وجود دارند که برخی از آن ها نیز شاخه بندی می شوند. قطعا برای راه اندازی کسب و کار خود نیازمند شناخت انواع عکاسی صنعتی هستید بدین ترتیب قصد آشنا کردن شما با این بخش را داریم.

یکی از بخش های اصلی عکاسی صنعتی، عکاسی تبلیغاتی می باشد که همان طور که از نام آن پیداست به دسته های متنوعی تقسیم می شود. عکاسی تبلیغاتی در واقع باعث می شود تا شما بتوانید یک محصول را به بهترین شکل به مردم معرفی کنید. این روش معرفی تاثیر بسیار زیادی را در فروش کسب و کار شما دارد از این رو اهمیت آن زیاد است.

توجه داشته باشید که عکاسی صنعتی را به شکل دقیق نمی توان تقسیم کرد چرا که عکس های بسیار زیادی در این شاخه قرار می گیرند. اما نیاز است که بدانید شما با شناخت سبک های مختلف عکسبرداری می توانید از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.

ابزار های مختلف برای عکاسی صنعتی

ابزار های مختلف برای عکاسی صنعتی

 

عکاسی تبلیغاتی

شاید هنگامی که نام عکاسی تبلیغاتی به گوش شما می خورد به این موضوع فکر کنید که این سبک از عکسبرداری تنها نشان دهنده برند است. اما این تفکر کاملا اشتباه بوده و عکاسی تبلیغاتی دارای شاخه های نسبتا زیادی در بازار ها می باشد.

این روز ها در حین استفاده از گوشی شاهد تبلیغات های بسیار زیادی نظیر فروش کیف و کفش یا مود غذایی بوده اید. حال نیاز است بدانید که بر اساس آمار های جهانی هر فرد برای خرید به عکس محصول موردنظر دقت می کند. از این رو می توان گفت هنگامی که شما به تاسیس پیج اینستاگرامی خود می پردازید در واقع با عکس محصولات خود مشتری جذب می کنید.

عکاسی تبلیغاتی می تواند برای شرکت ها، فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه های کیف و کفش، و کسب و کار های مختلف باشد. حال قصد داریم به برخی از عکاسی هایی که توانسته است بر روی کسب و کار های مختلف تاثیر داشته باشد بپردازیم.

از این رو همراه ما باشید تا در ادامه برخی از این سبک های عکاسی را بررسی کنیم. توجه داشته باشید اکثریت سبک هایی که قصد توصیف آن ها را داریم بخشی از عکاسی صنعتی شناخته می شوند. این موضوع یعنی شما در حال آشنایی با برخی از سبک های عکاسی صنعتی هستید.

عکاسی هوایی

قطعا یکی از عکاسی هایی که می تواند رویداد های تاریخ را به خوبی به مردم نشان دهد، عکاسی هوایی می باشد. این سبک از عکاسی اغلب توسط سازمان های نقشه برداری کشور ها انجام می شود. این سبک از عکاسی ها در دو مدل آنالوگ و دیجیتال انجام می گیرد و منظور از آن اطلاع از شکل آن منطقه در سال های مختلف است.

از این عکاسی چه استفاده ای می شود؟

قطعا یکی از استفاده های اصلی از عکس های عکاسی هوایی در بخش نقشه برداری کشور ها می باشد. اما علاوه بر این موضوع در بسیاری از کتاب های دانشگاهی و مدارس نیز از این تصاویر استفاده می شود.

حتی گاهی اوقات در رشته های زمین شناسی نیز چنین تصاویری به چشم می خورد. امروزه برخی اوقات برای تشخیص آب و هوا نیز از این تصاویر استفاده می شود.

عکاسی از رژ لب

عکاسی از رژ لب

عکاسی معماری و نمای داخلی

قطعا در سال های اخیر با افزایش بی شمار ساخت و ساز در کشور های مختلف به خصوص ایران نیاز به تبلیغات در این حوزه زیاد شده است. از این رو بهترین چیزی که می تواند رضایت مشتری را در هنر معماری و نمای داخلی جذب کند، عکس است. یکی از شاخه های عکاسی صنعتی در واقع عکاسی از طراحی های معماری می باشد.

توجه داشته باشید مردم کشور ایران توجه ویژه ای را به نمای داخلی منازل خود دارند. از این رو شرکت های اداری طراحی کننده نیز از این سبک عکاسی صنعتی برای رونق کسب و کار خود استفاده می کنند.

برای مثال هنگامی که به وب سایت شرکت های اداری ارائه کننده چیدمان و معماری مراجعه می کنیم شاهد تصاویری جذاب از نحوه معماری و نمای داخلی آن ها هستیم که عکاسی از آن ها باعث می شود تا مشتری های آن فروشگاه دوچندان گردد.

عکاسی ماشین

قطعا با تولید اتومبیل های فوق پیشرفته در جهان شرکت های خودرو سازی تولیدکننده اتومبیل به دنبال روش هایی برای فروش هستند. اگر به وب سایت های اینترنتی مختلف مراجعه کنید قطعا تصاویر زیادی را از اتومبیل ها خواهید دید.

حال نیاز است که بدانید عکاسی ماشین نیز اهمیت بسیار زیادی را در جهان داشته و باعث می شود تا خرید و فروش اتومبیل افزایش یابد. توجه داشته باشید در عکاسی ماشین ها به عوامل زیادی توجه می شود. یکی از این عوامل قطعا نحوه اجرای داشبورد اتومبیل و همچنین شکل کابین یا همان اتاق است. علاوه بر این بخش اغلب شرکت های خودروسازی سعی دارند تا ظاهر خودرو های خود را نیز جذاب بسازند.

این موضوع باعث می شود تا اولین تصویر از هر اتومبیلی ظاهر اصلی بدنه آن اتومبیل باشد. بدین ترتیب ظاهر اتومبیل و نحوه قرار گیری چراغ های عقب و جلو تاثیر زیادی را در جلوه خودرو دارد.

اما علاوه بر استفاده بسیار زیاد شرکت های خودرو سازی از عکاسی ماشین، شاهد استفاده فراوان نمایشگاه های اتومبیل از این سبک عکاسی هستیم. در واقع عکاسان حرفه ای از این موضوع اطلاع دارند تا با استفاده از چه ترفندی به ارائه عکس بهتر بپردازند. از این رو خودرو های کارکرده و نو که در نمایشگاه های ماشین نیز هستند نیاز فراوانی به این مسئله دارند.

عکاسی غذا

یکی از مشاغلی که در سال های اخیر نیز با فراز و نشیب های بسیار زیادی از لحاظ درآمدی همراه بوده، رستوران ها هستند. همان طور که می دانید وجود رستوران ها در یک شهر بسیار مهم است و برخی اوقات نمی توان یک رستوران خوب را انتخاب نمود. علت این موضوع نیز وجود رستوران های معتبر بسیار زیادی در سراسر جهان می باشد.

اما برخی از رستوران ها معتبر برای به نمایش گذاشتن اعتبار خود از روش عکاسی صنعتی استفاده می کنند. در این روش عکاسی غذا به بهترین نحو و به وسیله ابزار مختلف انجام می گیرد و خدمات ارائه شده از سوی شما عکسبرداری می شود.

اگر دقت کرده باشید سالانه تصاویر بسیار زیادی از غذا های متنوع در وب سایت های مختلف موجود می شود. علت این موضوع نیز توجه بیشتری صاحبان رستوران ها به این موضوع می باشد. البته توجه داشته باشید برخی اوقات امکان عکسبرداری از تمامی غذا های ایرانی وجود دارد. اما این عکسبرداری به شکل آماتور و بسیار ساده انجام نمی شود.

چرا که گاهی اوقات عکسبرداران ابزار بسیار زیادی را برای خروجی بهتر حمل می کنند تا عکس های بهتری را ثبت کنند.

عکاسی محصول

اما برخی از سبک های عکاسی ذکر شده می توانند جزو عکاسی محصول شناخته می شوند. این موضوع یعنی عکاسی صنعتی می تواند خدمات یا کالای مدنظر شما را به شکل بهتری به مردم نمایش دهد. این مسئله نشان دهنده وسیع بودن عکاسی صنعتی نیز می باشد.

اما در دنیای عکاسی صنعتی اغلب به عکاسی از محصول به محصولاتی نسبت داده می شود که توسط کارخانه تولید می شود. برای مثال کارخانه تولید چیپس و یا کارخانه تولید لوازم آرایش برای رشد و رونق فروش خود از این تصاویر استفاده می کند.

توجه داشته باشید عکاسی محصول امروزه به مدرن ترین روش های روز دنیا انجام می شود و عکاسان بسیار زیادی در تمامی نقاط جهان به عنوان یک فرد حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند. همچنین عکاسی محصول می تواند بازدهی بسیار بیشتری را نسبت به روش های دیگر فروش شما داشته باشد.

این موضوع یعنی شما با استفاده از یک عکاس خوب می توانید خروجی مناسبی را به مشتری نشان دهید. در نتیجه امکان دارد فروش اینترنتی محصول موردنظر شما از فروش حضوری شما بیشتر شود. این مسئله نیز نشان دهنده قدرت در عکاسی صنعتی می باشد.

نورپردازی دقیق در عکاسی از محصول

نورپردازی دقیق در عکاسی از محصول

عکاسی جواهرات

از گذشته تا کنون علاقه بانوان به جواهرات بسیار زیاد بوده است و امروزه نیز میزان تمایل بانوان نسبت به جواهرات با کاهش روبرو نشده است. در حال حاضر روز به روز طرح های متنوع و جدیدتری از سوی طلا سازان کشورمان به فروشگاه های ارائه دهنده طلا ارائه می شود.

تمامی این طرح ها دارای مشتریان خاص خود هستند که برخی از آن ها حتی وقتی برای مراجعه به طلا فروشی ندارند. بدین ترتیب جواهر فروشی های معتبر سراسر کشور اقدام به فروش اینترنتی محصولات خود می کنند. اما این فروش اینترنتی می تواند از نقاط مختلف کشورمان انجام بگیرد.

از این رو بسیاری از افرادی که در حوزه طلا فروشی فعالیت دارند می توانند از این روش فروش نوین نیز استفاده کنند. در این روش فروش امکان به نمایش گذاشتن جدیدترین مدل های روز دنیا که مورد پسند مردم می باشد اشاره می شود.

وسایل موردنیاز استدیو های عکاسی تبلیغاتی

وسایل موردنیاز استدیو های عکاسی تبلیغاتی

 

چرا همه کسب و کارها به یک عکاس صنعتی حرفه ای نیاز دارند؟

قطعا با وجود کسب و کار های بسیار زیاد در تمامی نقاط کشور ما و وجود عکاسان حرفه ای انتخاب عکاس ها بسیار سخت شده است. البته توجه داشته باشید وجود تنها یک دوربین حرفه ای برای راه اندازی عکاسی صنعتی کافی نیست. برای مثال شما باید برای عکاسی صنعتی دارای فردی خلاق باشید.

خلاقیت عکاس باعث می شود تا شما از زوایای مختلف دارای عکس های گوناگون شوید. همچنین یک عکاس تاثیر زیادی را در نوع عکس، رنگ آن و همچنین زوایای آن دارد. بدین ترتیب بر این تفکر نباشید که تنها وجود یک دوربین می تواند به شما کمک کند.

نیاز است که بدانید قبل از انتخاب یک عکاس صنعتی حرفه حتما قیمت عکاسی صنعتی آن فرد را جویا شوید. چرا که جویا نشدن این موضوع سبب ایجاد تفرقه در میان شما می شود. همچنین قبل از انتخاب عکاس صنعتی موردنظر خود حتما عامل هایی را همچون نمونه تصاویر عکاسی شده بررسی کنید. مشاهده نمونه کار ها باعث می شود تا شما فردی لایق را برای خود استخدام نمایید.

روش های عکاسی صنعتی

به طور کلی روش های پردازش عکس های صنعتی بسیار زیاد هستند از این رو حتما باید با عامل های تاثیرگذار بر روی این مدل از عکس ها آشنا شوید. یکی از عاملین اصلی تاثیرگذار نور موجود در محل موردنظر شما می باشد. چرا که نور سبب شفافیت و زیبایی بیشتر محصول موردنظر شما می شود.

علاوه بر نور شما می توانید با استفاده از دوربین خوب روش های عکاسی صنعتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اغلب در عکاسی صنعتی از سه پایه ها استفاده می شود و امروزه نیز استفاده از این محصول رواج گسترده ای را دارد. استفاده از بازتابنده نور و همچنین بررسی زوایای مناسب همگی می توانند سبب بهبود روش های عکاسی صنعتی شما شوند.

توجه داشته باشید این عکاسی اغلب با استفاده از پایه ها انجام می شود اما این موضوع بدین معنا نیست که عکاسی بدون پایه سخت است. توجه داشته باشید استفاده از یک بک گراند و پس زمینه عالی نیز تاثیر زیادی را در تصویر موردنظر شما دارد. شما می توانید برای اطلاع از مبحث های دیگر عکاسی صنعتی و آشنایی بیشتر با این سبک به وب سایت ما مراجعه و از طریق بخش های مختلف از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.